Close
k

Projects

Contact

News

Let's connect

YouTube Reklam Raporu: 2020’nin İlk 10 Reklam Sıralaması

Video platformu YouTube geçtiğimiz günlerde YouTube’da yayınlanan reklamları izlenme sayılarına göre sıraladı ve ilk 10’da bulunan reklamları thinkwithGoogle.com sitesinden duyurdu. Bu liste Amerika için geçerli. Listenin 1 numarasında Nike markasına ait reklam yer alıyor. Aşağıda bu listeyi sizlerle paylaşıyoruz. Sizin favori reklamınız hangisi? Yorum kısmından yazarak bizimle paylaşır mısınız?

 

1. Never Too Far Down | You Can't Stop Us | Nike

Nike’ın bu marka bağımsız reklamında; sporcuların imkansız noktalardan geri döndüğünden, yenilgi yaşasalar dahi mücadeleye devam edip bu yenilgilerin bir gün zafere dönüştüğünden bahsediyor. Unutulmaya yüz tutmuşken geri dönüldüğünü anlatıyor, hem de zaferle…

Reklam şimdi asıl mücadelenin başka bir şey olduğunu söylerken pandemi dönemine gönderme yapıyor. Sonunda da tüm sporcular adına asla geri dönemeyecek kadar uzak değiliz diyor ve bu pandeminin bitip tekrar zaferler kazanılacağını söylüyor.

Bu reklamın güzel tarafı bizce pandemi döneminde sporcuların içinde bulundukları durumu anlatırken içinde pandemiye dair hiç bir şey olmaması ve anlatımda da pandemi’den asla bahsedilmemesi. Bu rada sanki gizli bir mesaj varmış gibi hissedilmesi reklamı daha ilgi çekici hale getiriyor.

BRAND: Nike
CREATIVE AGENCY: Wieden+Kennedy
MEDIA AGENCY: Razorfish and Mindshare

2. Loretta | Google Super Bowl Commercial 2020

Duygu yoğunluğunun oldukça fazla olduğu reklamda Google eşine özlem duyan yaşlı bir adam için; arkadaş gibi tüm eski hatıraları fotoğraflarla, videolarla ve alınan notlarla anımsatıyor. Google’ın hayatımızdan bir karakter olduğunu hissettiriyor. Sanırım bu arkadaşınızı hep yanınızda istersiniz. Bizim de beğendiğimiz reklamlar arasında.

BRAND: Google
CREATIVE AGENCY: Google Creative Lab
MEDIA AGENCY: Essence

3. Smaht Pahk | 2020 Hyundai Sonata | Hyundai

BRAND: HyundaiUSA
CREATIVE AGENCY: Innocean
MEDIA AGENCY: Canvas Worldwide

4. Lost & Crowned | A Clash Short Film

Clash of Clans çok oyunculu oynanabilen oyuncuların kendi ordularını (klanları) inşa ettikleri ve diğer ordulara karşı savaşabildiği bir strateji oyunudur. Ödeme özelliği ile oyun iOS platformunda en çok kazananlar listesine girmiştir. 2013 yılının ilk yarısında, şirket satışlardan ortalama olarak günde 2.4 milyon dolar gelir elde etmiştir. Clash of Clans, iOS platformunda, 2012 yılı Aralık ayında en çok indirilen 5 uygulama arasında yerini almıştır. Oyunun bu başarıyı kazanmasındaki asıl neden ise, tekli ve çoklu oyunların birleştirilmiş olmasının yanı sıra eşli olarak oynanması olarak gösterilmektedir.
Ayrıca oyunun PEGI (Pan European Game Information) derecesi 7 yani tüm yaş gruplarına hitap etsede bazı içerikler küçükleri korkutabilir. Ebeveynlerin belli kurallar çerçevesinde çocukları yönlendirerek kontrollü bir şekilde oyunu oynamalarını sağlamaları, oyuna eşlik etmeleri, gerekli yerlerde müdahaleleri çocuklara daha güvenli bir oyun ortamı sunacaktır.

BRAND: Clash of Clans
CREATIVE AGENCY: Psyop

5. TurboTax 2020 Super Bowl Commercial ``All People Are Tax People Remix``

BRAND: TurboTax
CREATIVE AGENCY: Wieden+Kennedy
MEDIA AGENCY: Wieden+Kennedy and Camelot Strategic Marketing & Media

6. The whole working-from-home thing — Apple

Apple’ın Mazlumlar’ı geri döndü, pek çok bilinmeyenle ancak tek bir güvenilir sabitle yeni normallerine yöneldiler. Apple, evden çalışırken bile yaratıcılıklarını ve üretkenliklerini açığa çıkarmalarına yardımcı oluyor.

Proje teslim tarihleri, toplantılar, grup sohbetleri, konferans görüşmeleri, iş arkadaşları ve patronlarla dolu bir dünya. Ama aynı zamanda çocuklar, bir köpek ve tüysüz bir kedi dünyası.İşbirliğinin hiçbir şeyi kaçırmadığı bir dünyada, Ekib bazen bir, bir kaç Apple ürününü bazende hepsini kullanıyor. Evden çalışmak (veya herhangi bir yerden çalışmak) yeni bir şey değil, ancak birlikte gerçekleştirebileceğiniz şeydir.

Evet bizi anlatıyor dediğimiz reklamı keyifle izleyecenize eminiz.

BRAND: Apple
CREATIVE AGENCY: Apple
MEDIA AGENCY: OMD

7. NEXT 100 || NFL Super Bowl LIV Commercial

BRAND: NFL
CREATIVE AGENCY: 72andSunny
MEDIA AGENCY: OMD

8. Aunt Infestation - GEICO Insurance

BRAND: GEICO Insurance
CREATIVE AGENCY: The Martin Agency

9. First Ever GMC HUMMER EV | “Horsepower”

BRAND: GMC
CREATIVE AGENCY: Leo Burnett
MEDIA AGENCY: Carat

10. Jimmy Works It Out | Michelob ULTRA | Super Bowl LIV

BRAND: Michelob ULTRA
CREATIVE AGENCY: FCB
MEDIA AGENCY: Dentsu

 

 

 

 

 

 

 

Yorumunuz bizim için değerli